קיבוץ עינת
קיבוץ עינת
חסר רכיב

רונן ארבל - רפואה סינית

הבית הירוק – רפואה סינית לילדים ומבוגרים

 

דיקור סיני, טווינה, צמחי מרפא, תזונה

הרעיון בבסיס הרפואה הסינית הוא שאדם הנמצא בחוסר איזון יטה לפתח מחלות.
חוסר האיזון יכול לנבוע מתזונה לקויה, מצב רגשי, עבודה מאומצת וכד'. מכאן שברפואה סינית מחזירים לגוף את האיזון ולכן ניתן לטפל בטווח מחלות גדול: כאבי ראש, בעיות פוריות, בעיות במערכת העיכול, בעיות עור וכד'. כמטפל ברפואה סינית  אבדוק תמיד את המצב הכללי בו נמצא האדם, אורח חייו ותזונתו. האבחון מתבצע בעזרת שיחה, לקיחת דופק והתבוננות בגוף ובלשון של המטופל. כאשר האדם מאוזן המחלה נעלמת. כל טיפול הוא מסע של חקירה גילוי ושינוי.

לפעמים שינוי קטן בחיים מחולל שינוי בריאותי עצום.
הטיפול ברפואה סינית מתבצע בעזרת מחטי דיקור שמטרתן לכוון את הגוף אל הבעיה ואל הדרך לפתרונה. המחטים דקות במיוחד וכמעט שאינן מורגשות. הרעיון הבסיסי ברפואה סינית הוא לשמור על הגוף מאוזן כך שלא תיווצר מחלה.

מה זה דיקור?
בדיקור מוכנסות מחטים דקות לנקודות על פני הגוף, הנקודות הללו מאותתות לגוף לבצע פעולות פיזיולוגיות מסוימות כגון הנעת הדם, הפרשת שתן, ייצור דם וכד'. בכל בעיה יש צורך בתגובה שונה של הגוף ומחטי הדיקור מעבירות לגוף את המסר מה עליו לבצע כעת.

לאילו מחלות הדיקור עוזר?
הדיקור עוזר לכל מחלה, הן ברמה הפיזית והן ברמה הנפשית, הדיקור עוזר לאזן את הגוף  ולחזק אותו כך שהגוף נלחם טוב יותר במחלות.

למי מתאים דיקור?
דיקור מתאים לכל אדם בכל גיל המעוניין להגיע לבריאות אופטימלית, בין אם הוא חולה ומעוניין להחלים ובין אם הוא בריא ומעוניין לשמר את בריאותו.

מהי טווינה?

טווינה, פיזיותרפיה סינית, היא הכלי החשוב ביותר לטיפול בבעיות אורתופדיה ברפואה סינית. טווינה יעילה מאד לכאבי גב ופריצות דיסק, לבעיות ברכיים וצוואר ועוד. בנוסף טווינה יעילה למתחים נפשיים ולצמצום הנזקים של מתח מצטבר על המערכות הגופניות השונות כגון הפרעות שינה, בעיות עיכול לחץ דם גבוה ועוד.

טיפול טווינה מתבצע באמצעות עיסוי ועבודה אנרגטית על ערוצי האנרגיה, השרירים, הגידים, הרצועות והמפרקים. בקליניקה אני לרוב משלב את טיפול הטווינה עם דיקור סיני להשגת תוצאות מרביות.


רונן ארבל - קיבוץ עינת

Ronchito10@gmail.com

052-3888650

 

 

חסר רכיב